Majówka Bliżej Nieba – koncert zespołu RACHEL – 29.05.2022

I co czuje i co żyje niech z nami sławi Maryję…

Radosne pieśni maryjne, litania loretańska, antyfona „Pod Twoją obronę” oraz modlitwa do św. Józefa były treścią nabożeństwa majowego Bliżej Nieba w Ogrodzie Różańcowym „Zawierzenia Maryi”. Słoneczna pogoda zachęciła całe rodziny do przyjścia w niedzielne popołudnie na ostatnią majówkę w plenerze.

W modlitwę włączyły się ss. Józefitki oraz zespół muzyczno-wokalny Rachel z Gnojnika. Błogosławieństwo ks. Proboszcza zakończyło nabożeństwo majowe.


Koncert zespołu Rachel był kolejnym punktem spotkania. Dynamiczna muzyka, piękne głosy, młodość i uśmiech zagościły na placu przed Ołtarzem Polowym. Uwielbienie Boga tańcem, śpiewem, zachwycającymi widokami porwało serca uczestników spotkania. Każdy czuł się tu dobrze. Nakarmieni kiełbaskami z grilla i świeżym ciastem z domowych pieców tworzyliśmy radosną wspólnotę.

Koncert zakończyła pieśń „Ześlij deszcz miłości Twej”

W podsumowaniu Ks. Proboszcz wyraził wdzięczność za uczestnictwo w nabożeństwach majowych, za świadectwo wiary i Bożej radości. Zespołowi Rachel podziękował za ewangelizowanie śpiewem i piękną postawę trwania przy Bogu. Podkreślił, że rozwijanie talentów to nasze zadanie, a dzielenie się nimi ubogaca wszystkich. Życzył dobrego popołudnia i przypomniał, że zostały jeszcze dwa dni z nabożeństwem majowym, a przed nami pierwsza sobota czerwca i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które Maryjny Duszpasterz serdecznie zaprosił.