DSM u błogosławionej Karoliny – 04.06.2022

„Maryjo, ja Twe dziecię,
o podaj mi swą dłoń
od złego mnie w tym świecie,
od grzechu Matko chroń”

W pierwszą sobotę czerwca 2022 r. błękitne pelerynki oplotły sanktuarium błogosławionej Karoliny. Ponad półtora tysiąca dziewcząt przybyło na Diecezjalne Spotkanie DSM do Zabawy. Wraz z nimi przyjechali opiekunowie – kilkudziesięciu księży, siostry zakonne oraz osoby świeckie. W tej licznej grupie znalazły się również przedstawicielki naszej parafii: Justyna, Paulina, Julia, Martyna i Justyna, które przed spotkaniem w Zabawie odwiedziły dom błogosławionej Karoliny.


Pielgrzymów powitał kustosz sanktuarium ks. Zbigniew Szostak. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią gromadzimy się tu w 35 rocznicę beatyfikacji błogosławionej Karoliny. To wielka radość dla tarnowskiego Kościoła i dla naszej wspólnoty, która potrzebuje waszego entuzjazmu i świadectwa wiary.

Pierwszym punktem spotkania była Msza święta, której przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz.

W homilii ks. Biskup przypomniał, że jeszcze jesteśmy w okresie Wielkanocy, trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha św. Podkreślił, że każda Msza św. powinna być spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli świadomość, że jesteśmy na uczcie, na którą zaprosił nas sam Jezus. On czeka na każdego, cieszy się naszą obecnością, chce nas umocnić i napełnić radością.


Zwracając się do dziewcząt Ks. Biskup przypomniał, że kobiety mają szczególną rolę w Kościele. To one pierwsze zobaczyły pusty grób Pana Jezusa, pierwsze zobaczyły Zmartwychwstałego Chrystusa i o Nim opowiadały. Życzył dziewczętom, aby były jak te niewiasty, które przyszły do grobu. „Opowiadajcie wszystkim, że Pan Jezus żyje. DSM to grupa, którym Pan Jezus szczególnie zaufał. Wam powierza dzieło ewangelizacji. Dawajcie świadectwo o Jezusie. Nie wstydźcie się o Nim mówić. Ukazujcie swoim życiem, że droga, którą idziecie prowadzi do nieba. Pomóżcie innym odnaleźć tę drogę, najważniejszy cel jakim jest zbawienie.

Po homilii ks. Biskup udzielił błogosławieństwa 90 nowym przewodniczkom DSM. Życzył, by były światłem dla swoich rówieśników, aby stawiały przed sobą realne zadania i były otwarte na natchnienia Ducha Świętego.


Po Mszy Świętej ks. Biskup podziękował opiekunom diecezjalnym – ks. Danielowi i s. Marcinie za rozkrzewianie tego pięknego dzieła w kościele tarnowskim. Udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Kolejnym punktem spotkania był wspólny posiłek, a następnie śpiew i tańce – w łączności z młodzieżą, która licznie udała się w tym dniu na Lednicę. Tam też mieliśmy swoje przedstawicielki – Zuzię i Kasię:)

Spotkanie zakończyła modlitwa różańcowa z rozważaniami tajemnic radosnych.