Spotkanie pielgrzymkowe grupy “8” – 18.09.2022

W niedzielne popołudnie 18.09.2022 r. Szczepanów gościł pielgrzymów grupy 8 PPT na Jasną Górę. I choć na dworze deszcz i ziąb, na zaproszenie organizatorów odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Również z Gosprzydowej przyjechała spora grupa tegorocznych pątników, aby modlić się w miejscu narodzin św. Stanisława i radośnie spędzić czas w pielgrzymkowej wspólnocie. Już przed godz. 15.00 wierni gromadzili się w bazylice, gdzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Kapłan poprowadził nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i nieszpory, a następnie rozpoczęła się Msza Święta.

Najświętszej Ofierze przewodniczył ks. Łukasz Poloniaszek – przewodnik grupy 8. Homilię wygłosił ks. Tomasz Rąpała - kapłan, który wiele razy pielgrzymował na Jasną Górę.Kaznodzieja wyraził wdzięczność za 9–dniowe rekolekcje w drodze i przypomniał, że podjęty trud owocuje nie tylko w życiu pielgrzymów. Jest to wyraźne świadectwo wiary i ewangelizowanie przez przykład. Życzył, aby każdy był apostołem Bożej miłości, niezachwianej wiary i niegasnącej nadziei.

Po Mszy św., w sali obok kościoła odbyło się spotkanie integracyjne. Pielgrzymi chętnie skorzystali z gorącego dania i słodkich przekąsek oraz napojów. Był czas na wspomnienia, podziękowania dla uczestników, gospodarzy z trasy oraz dla służb pielgrzymkowych i oczywiście dla ks. Przewodnika.

Nie zabrakło też chętnych do wspólnej zabawy i tańców :)