Z Różańcem w ręku, z sercem przy Maryi… - 23.10.2022

Spotkanie modlitewno–integracyjne. Urodziny i imieniny Księdza Proboszcza.

W słoneczne, niedzielne popołudnie w Ogrodzie Różańcowym „Zawierzenia Maryi”, na modlitwie różańcowej zgromadziła się rekordowa ilość osób. Młodzież, dzieci i dorośli, mieszkańcy Gosprzydowej i goście, którzy przybyli na odpust ku czci św. Urszuli z Towarzyszkami. Ożyły kapliczki różańcowe, oplecione wianuszkiem dzieci, które prześcigały się w odczytywaniu kolejnych tajemnic z części chwalebnej. Płaskorzeźby z kapliczek pomagają skupić uwagę na rozważanych wydarzeniach, malownicze, jesienne krajobrazy, wyzłocone promieniami słońca, z błękitnym niebem w tle, przybliżały myśl i serce do Stwórcy.


Modlitwę prowadził ks. Tadeusz Cetera. Ks. Proboszcz na zakończenie pobłogosławił zgromadzonych i zaprosił do uwielbienia Boga śpiewem i tańcem.

Na placu przed ołtarzem polowym już czekała Pani Kinga z grupą Animek i młodzieżą lednicką:) Sprzęt grający obsługiwał Pan Marcin. Pełni energii, poprowadzili tańce do znanych ze spotkań młodzieżowych melodii lednickich.

„Tak, tak, Panie”, „Idź i kochaj”, „Nasze oczekiwanie” i inne nuty, znane z lednickich pól, popłynęły z ogrodowych głośników, niosąc się echem po gosprzydowskich pagórkach.


Złoty Jubilat, wkrótce Solenizant, Duszpasterz Gosprzydowskiej Wspólnoty, aktywnie włączył się w uwielbienie, integrując wszystkich uczestników. Wkrótce też zaprosił na kiełbaski z grilla i pyszne, domowe ciasta, serwowane przez zawsze niezawodnych: Halinę z Tadeuszem, Ewelinę z Pawłem i Hubertem, Małgorzatę ze Stanisławem i Idą, Gosię, Witolda i Ulę:) oraz Grupę Młodzieżową.

A gdy na środek wjechał tort urodzinowo-imieninowy z profesjonalną, czekoladową podobizną Jubilata, z kilkudziesięciu gardeł popłynęła góralska piosenka „Życzymy życzymy” oraz tradycyjne „Sto lat”.

Zanim zapadł zmrok, wybrzmiały jeszcze słowa hymnu tegorocznego Spotkania Lednickiego: „Podnoszę głowę, bo wiem, że mnie kochasz!” Radosny taniec młodych zakończył niedzielne spotkanie modlitewno – integracyjne.