Z Różańcem w ręku, z sercem przy Maryi… - 30.10.2022

Jestem Dzieckiem Boga,
Synem, na którego czekał Bóg,
Królewskim płaszczem Pan odział mnie,
Moja nadzieja znalazła w Nim swój dom…

W ostatnią niedzielę października na Różańcu przy krzyżu „nad ławą” zgromadziło się szczególnie dużo osób. Z pięknej pogody skorzystały całe rodziny, by dołączyć do Wspólnoty i przedstawić Bogu swoje intencje.

Prześwitujące przez liście złote promienie słońca tworzyły jasną ścieżkę, tworząc jakby pas transmisyjny z ziemi do nieba. Szczera modlitwa kruszy zatwardziałe serca, ożywia nadzieję i wiarę. Na koniec jeszcze „Pod Twoją obronę”, błogosławieństwo kapłana i pieśń „Serdeczna Matko” zaintonowana spontanicznie przez uczestników.

Ksiądz Proboszcz podziękował za czytelne świadectwo wiary i przynależności do Wspólnoty Kościoła Chrystusowego oraz za liczną obecność na Różańcu.


Podobnie na ostatnim Różańcu, w poniedziałek 31 października, do Ogrodu Różańcowego przybyło kilkadziesiąt osób. Po zmianie czasu, godzina 19 to prawdziwa noc. A w Ogrodzie Różańcowym rozświetlone kapliczki i rozgwieżdżone niebo nad głowami. Cisza i spokój. I piękne obrazy, które pomagają przeżyć Tajemnice Różańca Świętego. Wszyscy w skupieniu przyłączają się do modlitwy. Pobliski cmentarz płonie blaskiem zniczy. Wśród intencji również te za zmarłych. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Ks. Proboszcz błogosławi, dziękuje za obecność, dzieci częstuje cukierkami. I szczerze się cieszy: „Maryja czyni cuda. Ogród Różańcowy żyje modlitwą. Bogu niech będą dzięki.”