Pierwsza Komunia Święta – 03.05.2023

Długo trwały przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Były katechezy w szkole, formacja w kościele, udział w nabożeństwach, przekazanie medalika, różańca i książeczki do modlitwy, a przede wszystkim życie wiarą w domach rodzinnych.

I przyszedł wreszcie dzień długo oczekiwany – dzień pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, poprzedzony pierwszą spowiedzią świętą. Dzień szczególny dla 14 uczniów klasy trzeciej: Emilii, Gabrieli, Sary, Oliwii, Jakuba, Kacpra,Tomasza, Kacpra, Fabiana, Miłosza, Oskara, Marcela, Dominika i Fabiana.


Ze względu na niesprzyjającą aurę, ceremonia od początku do końca odbywała się wewnątrz kościoła. Na początku rodzice pobłogosławili swoje dzieci. Zapewnili, że świadomie i z pełną odpowiedzialnością przekazywali im wiarę, uczyli modlitwy i przyjaźni z Bogiem.

Najświętszą Ofiarę sprawował ks. Tadeusz Cetera. Dzieci włączyły się czynnie w liturgię.

W homilii ks. Proboszcz mówił o największej miłości na świecie – miłości Boga do człowieka. Podkreślił, jak wielkim wydarzeniem jest Komunia Święta. Jako wspólnota ludzi wierzących kierujemy dzisiaj myśl naszą i serce ku Chrystusowi, który obdarowuje nas swoją miłością. Wszystko jest darem Boga: piękny stworzony świat, kochani rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, którzy są tutaj. Ogarniamy wszystkich swoją miłością i modlimy się za siebie wzajemnie.


Dziś Jezus zagościł w czystych sercach dzieci, a kościół wypełnił się naszą modlitwą – radosną i wdzięczną – za łaskę wiary i sakramentów świętych.

Ks. Proboszcz zachęcał do pielęgnowania ziarna wiary, który może przynieść owoc stokrotny.

Po Mszy św. dzieci wypowiedziały słowa podziękowania pod adresem ks. Proboszcza, rodziców oraz wychowawców. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.