Lednica Młodych – 03.06.2023 r.

Dzieło zapoczątkowane przez o. Jana Górę OP, mimo śmierci twórcy, trwa nadal. Na Lednickie Pola w pierwszą sobotę czerwca przybywają tysiące młodych ludzi, aby uwielbiać Pana, modlić się, umocnić się w radosnej wspólnocie młodego Kościoła.

Nasza parafia też miała swoje przedstawicielki – Justyna, Martyna, Justyna, Kasia i Zuza – pojechały na spotkanie jako tancerki lednickie.

Teraz chcą się podzielić swoimi wrażeniami i przemyśleniami, no i oczywiście zachęcić innych do udziału w tym wydarzeniu:)


Lednica. Wydarzenie trudne do opisania. Radość, energia, taniec na chwałę Pana, modlitwa, momenty wzruszenia. Pomimo długiej drogi nie czułam żadnego zmęczenia i mogłam dawać świadectwo wiary poprzez taniec innym młodym zgromadzonym na polach lednickich. Całodniowe spotkanie było przepełnione radością, miłością, modlitwą. Polecam każdemu taki wyjazd, na jednym spotkaniu na pewno się to nie skończy. Przeżycie tego jest niesamowite. Czuć ducha wspólnoty. LEDNICA Ludzie Ewangelii Daleko Nieście Imię Chrystusa Amen! (Justyna P.)


Od miesiąca przygotowywaliśmy się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Większość z Nas była nastawiona optymistycznie na ten dzień, aby modlić się, śpiewać i tańczyć na cześć Pana. Po przejściu przez Bramę Rybę, poczuliśmy, że to właściwe miejsce i właściwy czas. Mogliśmy spotkać w tym miejscu cudownych ludzi, znanych księży, posłuchać konferencji na temat Eucharystii. Trwaliśmy w modlitwie na Mszy Świętej, po której nastąpiło rozesłanie misjonarzy do różnych zakątków świata. Mogliśmy zakończyć dzień wraz z Aktem Wyboru Chrystusa i przejściem przez Bramę Rybę. Przez cały ten dzień wielbiliśmy Pana tańcząc aż do utraty sił, lecz niczego nie żałujemy i pragniemy wrócić Tam w następnym roku. W mojej głowie rozbrzmiewa jedno zdanie: "Człowiek wyjdzie z Lednicy, Lednica z człowieka nigdy." (Kasia K.)


Pojechałam, zobaczyłam i wrócę znowu. Na Lednicy byłam pierwszy raz, więc nie wiedziałam jak będzie to wyglądać. Wyjazdowi towarzyszyła niezwykła ekscytacja i ciekawość, ale i zmęczenia spowodowane długą jazdą oraz niewyspaniem. Zostało to niemal od razu po przyjeździe przyćmione ogromną radością. Widok ponad 20 tys młodych ludzi zgromadzonych na polach lednickich robi niezwykle wrażenie. Pojechaliśmy tam jako grupa taneczna i fakt, że mogliśmy służyć tańcem Bogu i ludziom dodatkowo pomógł mi w głębokim przeżyciu tego wydarzenia. (Justyna G)


Na Lednicy byłam pierwszy raz i na pewno nie był to mój ostatni. Mimo długiej drogi i nieprzespanej nocy każdy miał energię do tańca i śpiewania. Super było tańczenie przed kilkoma tysiącami ludzi, którzy razem z nami tańczyli na cześć Pana. Atmosfera była bardzo fajna. Najlepszy klimat jak dla mnie był w momencie, w którym było ciemno, a świeczki, latarki i lampy rozświetlały ogromne pola, podczas gdy wszystkie grupy tancerzy tanczyły na drodze. Ogólnie bardzo mi się podobało i polecam każdemu tam jechać. Jak nie jako tancerz to jako pielgrzym, energia w tamtym miejscu jest nie do opisania, to trzeba poczuć samemu. (Martyna M)


To już 3 raz kiedy byłam na Lednicy - jako tancerz. W tym roku hasłem przewodnim było "Idź za Barankiem" Lednica to spotkanie młodych, które rozpala nas do działania i głoszenia innym Chrystusa. Jest to przede wszystkim czas poznawania nowych ludzi, rozmowy, modlitwy, śpiewu oraz TAŃCA, którym wychwalamy Boga. Lednica jest czymś na co czeka się cały rok, dlatego tak wielu ludzi, a przede wszystkim młodych tam właśnie przyjeżdża. Dlatego "Idź za Barankiem" i spotkajmy się za rok na Polach Lednickich!!! (Zuza)