Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – 01.07.2023

Wiara, nadzieja, milość, pokuta i nawrócenie – oto glówne przeslania Maryi w Fatimie. Odpowiedź na konsumpcjonizm dla wspólczesnego świata. Potężne filary przeciwne dzialaniu zla, wskazówki, jak nie zejść z drogi prowadzącej do Boga.

Odnowienie wiary przyjdzie przez Polskę. Potrzeba nam przylgnąć do Boga i naszym życiem ogłaszać Jego dzieła. Ks. Tadeusz Cetera powitał zgromadzonych w pierwszą sobotę lipca na nabożenstwie fatimskim. Szczególnie ks. Adriana Fydę, który będzie zastępował Proboszcza podczas wakacyjnego urlopu, a dziś przewodniczy Najświętszej Eucharystii.


Czy macie marzenia? - w homilii ks. Adrian pytał o nasze zaufanie Bogu i o naszą wiarę. że warto mieć marzenia, przekonuje nas chociażby historia Abrahama i Sary, którzy w swojej starości doczekali się narodzin syna. Oni zwątpili w możliwość realizacji tego marzenia, ale Bóg nie zwątpił. On pozostaje zawsze wierny, wysłuchuje naszych próśb, jesli są zgodne z Jego wolą.

Ks. Adrian przekonywal, że marzeniem Boga jest być w relacji z człowiekiem. Bóg kocha człowieka, dlatego posłał swojego Syna, aby wziął na siebie nasze słabości i dźwigal nasze choroby.

Maryja w orędziu fatimskim, wzywajac ludzi do pokuty i modlitwy koryguje kurs naszego życia. Nasze marzenia władzy, panowania, posiadania, bycia całkowicie niezależnym od Boga. Droga, którą proponuje świat jest drogą prowadzacą do samozagłady, do zniszczenia.


Maryja przychodzi jak Mama do swoich dzieci i napomina: skoryguj swoje wartości i swoje marzenia. Porozmawiaj o nich z Bogiem, zaufaj Mu, pozostaw wolność dzialania, nie bierz wszystkiego w swoje ręce, zaufaj w Jego obecnośc, w Jego działanie. Bądź cierpliwy.

Bóg w Eucharystii ofiaruje się za nas – słabych, grzesznych, wątpiących w Jego obecność. On może uzdrowić nasze słabości, wyzwolić nas z mocy grzechu, dać radość, szczęście i prawdziwą miłość.

Po Mszy świetej ks. Adrian poprowadził modlitwę różańcową z rozważaniami i procesję do ogrodu Zawierzenia Maryi. W tajemnicach radosnych powierzaliśmy Najświetszej Panience wspólnotę Kościola świetego prosząc za wszystkich, którzy slysząc Dobrą Nowinę zatwardzają serca. Wynagradzaliśmy za tych, co w serca dzieci wlewają obojętność, wzgardę a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki oraz za tych, którzy w Jej świętych wizerunkach znieważają Maryję i Jej urągają.


Wdzięczni za przykład świętego życia, za postawę pełną ufności przepraszaliśmy Matkę Najświętsza za wszystkich, dla których Jezus się nie narodził i za tych, co nic Bogu nie ofiarują, a wszystko chcą zatrzymać dla siebie. Idąc w procesji dróżkami różańcowymi powierzaliśmy Maryi nasze sprawy, sprawy naszej wspólnoty i naszych rodzin. Modliliśmy się o zgodę w rodzinach i o pokój na świecie. A na koniec zapewniliśmy o naszej obecności, pamięci i ustawicznym czuwaniu slowami Apelu Jasnogórskiego, który zakończył pierwszosobotnie nabożeństwo.